Depo kiralama işlemi; öncelikle yaşam alanlarının daralması ve eşyaların atıl hale gelse bile çöpe atılamamasından hasıl olan bir ihtiyaçtır. Çoğu kişi yıllar öncesinden hatıra birçok eşyasını evinde saklar. Modası geçse de eşyaların hatıraları atılmasına engel olur. Bunun haricinde eskimeden yenisini aldığımız eşyaların atılmamasındaki sebepler başında ileride tekrar kullanılmasının söz konusu olmasıdır. Bu gibi durumlarda her ne kadar eşyanın ileride kullanımı mümkün olsa da o vakte kadar saklanması gereklidir. Eğer evlerde yeterli saklama alanı yoksa bu sorunu ortadan kaldırmak üzere eşya deposu kiralama işleminden faydalanmak yeterli olacaktır.  

Depo Kiralama Firmaları
Depo Kiralama

Depo kirala seçeneği aslında evler haricinde iş yerleri için de oldukça avantajlı bir seçenektir. Özellikle arşivi ve dosyalama sistemleri olan bir iş yeri için yeterli saklama alanı olmadığında bu dosyaları uzun vadede saklayacak alanlara ihtiyaç duyulur. Depo seçimi yapılırken depolama firmasının güvenilirliği önemlidir. Eşyalarınızın istediğiniz süre zarfında en iyi şekilde muhafaza edilmesi önemlidir.  

İstanbul depo kiralama firmaları seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Burada önemli olan kiralama işlemini yapmaktan ziyade öncesinde yeterli araştırmanın yapılmasıdır. Eşyalarını kiralık depo içinde belirli süre saklamak ve acil ihtiyacını karşılamak isteyen herkes öncelikle depo kiralama sahibinden seçeneğini araştırır. Ancak burada sahibinden bulunan depolar güvenlik açısından beklentiyi karşılamayabilir. Eşya depolama firmaları depo kiralama hizmeti sunarken aynı zamanda gerekli bütün tedbirleri alırlar. Eşyalarınızın başına olası bir zarar gelmesi halinde depo firmaları zararın karşılanması noktasında yardımcı olur. Bu sebeple eşyalarını depoda muhafaza etmek isteyen herkes öncelikli olarak güvenilir bir firma ile anlaşmalıdır. Olası bir doğal afet ya da hırsızlık gibi durumda depolama şirketi ortaya çıkan zararı telafi edecek bir sözleşme ile çalışır. Bu yönü ile eşyasını depolayan kişiler gönül rahatlığı ile uzun süreli bu hizmetten yararlanabilirler. Depo kiralamak isteyenler öncelikli olarak İstanbul genelinde en iyi eşya depolama firmaları konusunu araştırmalıdır.

Depo Kiralama Hizmet Türleri  

Kiralık depo ihtiyacı birçok alanda karşımıza çıkabilir. Ev eşyası depolama işleri yanında iş yerlerine de kiralık eşya deposu hizmeti sunarlar. Bunun yanında depo kiralama sahibinden seçeneği ile aracısız daha uygun fiyatla kiralama yapma imkanına da sahip olunabilir.  

Depo Kiralama Fiyatları
Depo Kiralama Hizmeti

Burada talep edilen kiralık depo hizmetleri şu şekilde sıralanabilmektedir: 

  • Ev eşyası depolama hizmeti 
  • Yedek araç parçası deposu 
  • Araç- Gereç malzeme depolama hizmeti 
  • Kurumsal şirket eşyası depolaması 

Depo kirala seçeneği, dönemsel iş yapanlar için özellikle malzemelerin iş olmayan süreçte saklanması ve bir sonraki dönem tekrar kullanılması için oldukça önemlidir. Dükkan kirası vermek yerine kiralık depo seçeneğinden faydalanmak işin maliyetini oldukça azaltacaktır. Yapılan kaliteli ve güvenilir eşya depolama hizmetleri yeni müşteriler için öncelikli tercih sebebi olmalıdır. Ancak özellikle İnternet üzerinden sadece fiyat değerlendirmesi ile seçim yapmak ne yazık ki yeterli olmayacaktır. 

Anlaşma sağlanacak kiralık depo için özellikle fiziki yapı şartları önemlidir. Eşyaların saklanacağı alanın nem ve rutubetten uzak olması oldukça önemlidir. Güvenlik konusunda yeterli tedbirlerin alınması ve hırsızlık olaylarına karşı tedbirli olunması en önemli dikkat noktası olmalıdır. Genellikle eşya depolama firmaları, kısa süreli kiralamak isteyenlere daha yüksek fiyat teklifi sunarlar.

Depo Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Depo kiralamak için yapılacak ödemeler belirli kriterlere göre belirlenmektedir. Ev ya da iş yerine ait eşyanın miktarı fiyata ilk etki eden faktördür. Ev eşyaları için toplam oda sayısı ya da depolanacak eşyanın çeşidi önem arz eder. Az eşya depolaması için küçük depo kiralanabilir ve kira ücreti buna göre belirlenebilir. Ancak komple bir ev eşyasının depolanmasında daha büyük bir alana ihtiyaç duyulur. Burada deponun ebatları da depo kiralama bedelini belirler. Kiralama işleminde talep edilen depo büyüklüğü önemlidir. Genişliğine göre tercih edilen her depo farklı ücrete tabidir.  Bir diğer önemli unsur, depolama süresidir. Eşya depolama işlerinde firmalar genellikle depolama süresine göre fiyat belirler. Depo kiralamak isteyenlere öncelikle ne kadar süre depoyu kullanmak istediği sorulur. Asıl amaç kısa ya da uzun vadede deponun hangi zaman aralığında dolu olacağını tespit etmektir.

Dilerseniz ofis eşyası depolama hizmeti hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.