Depo Temizliği Nasıl Yapılır?

Depo temizliği, uzun süreli saklanan eşyaların sağlıklı ortamlarda muhafaza edilmesi için oldukça önemlidir. Eşya deposu İstanbul firması olarak hizmet veren firmamız, özellikle depo temizlik işlemleri konusunda oldukça hassastır.  

Eşya Deposu Temizliği
Depo Temizliği

Depo temizliği yapan firmalar özellikle müşteri memnuniyeti açısında çok daha ileri seviyede performans sergilemektedirler. Bunun en önemli sebebi eşyaların süreye bakılmaksızın en sağlıklı ortam şartlarında korunmasıdır.

Peki firmamız bu bağlamda hangi çalışmaları yürütmektedir? Depo temizliği nasıl yapılır? Eşya deposu temizliği yaparken hangi hususlara dikkat edilir? Eşya deposu için olmazsa olmaz hijyen şartları nelerdir? 

Depo Temizliği İçin Yapılan İşlemler

Eşya depolarının temizliği için öncelikle nakliye firmasının bu konuda temkinli ve profesyonel olması gereklidir. Gerekirse kendi uzman kadrosu alan temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda yeterli bilgiye sahip değilse profesyonel yardım alınması gereklidir. Çünkü eşya depolarında evlerin ya da iş yerlerinin aksine yüklü miktarda eşyanın bir arada tutulduğu aşikardır. Bu nedenle depo alanının temizliği oldukça önemlidir. Peki bu aşamada depo temizliği konusunda hangi işlem yapılmaktadır?  

Depo İlaçlama Depo Temizliği İçin Olmazsa Olmazdır! 

Depo temizliği konusunda mutlaka yapılması gereken çalışma ilaçlamadır. Kapalı alanlarda yaşanan böceklenmeler belirli süre sonunda gözle görülür zarar vermeye başlar. Depo ilaçlama işlemleri bu noktada her türlü haşereye karşı depoları koruma altına almaktadır.

Depo ilaçlaması yapılırken özellikle alan boşaltılır. Boş depo ilaçlaması en kaliteli depolama işlemlerinde öncelikli hazırlık çalışmasıdır. Depoların boşaltılması ve yeni eşyaların gelmesi durumunda boşalan depo öncelikle ilaçlanmalıdır. İlaçlanan depo yeterli süre bekletildikten sonra doldurulmalıdır. Bu sayede depo ilaçlama işlemi başarılı şekilde sonuçlandırılmış olacaktır. 

Depo Havalandırma İşlemi Deponun Nefes Alması Demektir! 

Depo havalandırma işlemi özellikle belirli aralıklarla alana yerleştirilmiş olan havalandırma sistemleri aracılığı ile yapılmaktadır. Depo temizliği için özellikle depo havalandırma sistemleri büyük önem taşır.

Sorunsuz bir havalandırma sistemi deponun tamamında koku ve nem oluşumunun önüne geçer. Eşya deposu temizliği için depo havalandırma valfi arızası kontrol edilir. Eğer depo havalandırma valfi arızası belirtileri söz konusu ise mutlaka gerekli bakım işlemleri yapılmalıdır. Klima ve havalandırma sistemlerinin tamamında ortaya çıkan arızalar tespit edilerek onarılır.  

Depo Dezenfekte İşlemi  

Depo dezenfekte işlemi özellikle eşya depolarının boşaltılması sonunda asla aksatılmadan yapılması gereklidir. Depo dezenfeksiyonu için mutlaka profesyonel anlamda ilaçlama sistemi kullanılmalıdır.

Eğer depolama şirketi dezenfekte için yeterli bilgiye sahip değilse mutlaka profesyonel yardım almalı ve depoları her eşya değişiminde düzenli olarak dezenfekte etmelidir. Bu depolarda eşya değişimleri sırasında mutlaka kaliteli ilaçların kullanılması ve yeterli havalandırma işlemlerinin yapılması ile mümkündür. Özellikle kişiye özel ahşap depolarda haşerelere karşı gerekli önlemlerin alınması şarttır. 

Depolamada Temizliğin Önemi

Eşyalarınızın koyulduğu yerler mutlaka temizlenmelidir. Belli aralıklarla ilaçlanma da yapılmalıdır.  Üçeller Depolama olarak, depolarımızın tamamında gerekli dezenfekte işlemlerini rutin kontrollerde yapmaktayız. Depolarımızda düzenli olarak ilaçlama işlemlerini en kaliteli alan ilaçlama ürünleri ile gerçekleştirmekteyiz.

Depolarımızın tamamında son sistem havalandırma sistemleri kurulu olup alan düzenli olarak temiz hava ile yenilenmektedir. Depo temizliği ve düzeni konusunda her türlü tedbiri alarak eşyalarınızı uzun vadede en sağlıklı şekilde saklamaktayız. 

Ev eşyası depolama firmaları arasında sunduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmet ile her zaman ilk sıralarda yer almaktayız. Bizi tercih eden müşterilerimiz en güçlü referanslarımızı oluşturmaktadır ki, hizmetlerimiz ve depolarımız ile en çok tercih edilen firmayız.

Eşya deposu için alanın kokudan uzak olması eşyaların saklama süresince sağlıklı şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Depolarda eşyaların boşaltılması sonrası mutlaka depo havalandırılmalıdır. Yeterli havalandırma işlemi yapılmadan yeni bir eşyanın depoya alınması o kokunun eşyalar üzerine sinmesine sebep olur. Havalandırma sisteminin iyi çalışması oldukça önemlidir. 

Eşya deposu dolu iken, mutlaka belirli aralıklarda alan havalandırılmalıdır. Depoda nem ve rutubetin ortaya çıkmasına engel olmak için mutlaka depo havalandırma işlemi düzenli olarak yapılmalıdır. Depo ilaçlama işi için 1. Sınıf ilaçlama ürünleri kullanılarak kesin sonuca ulaşmak gereklidir. Kullanılan depo ilaçlama ürünleri kesinlikle uzun süre koruma sağlayacak kalitede olmalıdır. Müşterilerin eşyalarının ne kadar süre burada eşya depolamak istediği değişkenlik gösterebilir. Bu yönü ile uzun vadede depoda kalacak eşyaların koku ve tahribat konusunda her türlü tedbir alınmış ortamda muhafaza edilmesi önceliklidir.

Dilerseniz oda depolama hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Ataşehir Eşya Depolama
Avcılar Eşya Depolama
Bahçelievler Eşya Depolama
Bahçeşehir Eşya Depolama
Bakırköy Eşya Depolama
Beşiktaş Eşya Depolama
Beykoz Eşya Depolama
Beylikdüzü Eşya Depolama
Beyoğlu Eşya Depolama
Bostancı Eşya Depolama
Büyükçekmece Eşya Depolama
Çekmeköy Eşya Depolama
Darıca Eşya Depolama
Esenyurt Eşya Depolama
Eyüp Eşya Depolama
Fatih Eşya Depolama
Fındıklı Eşya Depolama
Gaziosmanpaşa Eşya Depolama
Gebze Eşya Depolama
Göztepe Eşya Depolama
İçerenköy Eşya Depolama
İstanbul Eşya Depolama
Kadıköy Eşya Depolama
Kartal Eşya Depolama
Levent Eşya Depolama
Maltepe Eşya Depolama
Mecidiyeköy Eşya Depolama
Pendik Eşya Depolama
Riva Eşya Depolama
Sancaktepe Eşya Depolama
Silivri Eşya Depolama
Sultanbeyli Eşya Depolama
Şişli Eşya Depolama
Ümraniye Eşya Depolama
Üsküdar Eşya Depolama