Depo Temizliği Nasıl Yapılır?

Depo temizliği, uzun süreli saklanan eşyaların sağlıklı ortamlarda muhafaza edilmesi için oldukça önemlidir. Eşya deposu İstanbul firması olarak hizmet veren firmamız, özellikle depo temizlik işlemleri konusunda oldukça hassastır.  

Depo temizliği yapan firmalar özellikle müşteri memnuniyeti açısında çok daha ileri seviyede performans sergilemektedirler. Bunun en önemli sebebi eşyaların süreye bakılmaksızın en sağlıklı ortam şartlarında korunmasıdır.

Peki firmamız bu bağlamda hangi çalışmaları yürütmektedir? Depo temizliği nasıl yapılır? Eşya deposu temizliği yaparken hangi hususlara dikkat edilir? Eşya deposu için olmazsa olmaz hijyen şartları nelerdir? 

Eşya depolarının temizliği için öncelikle nakliye firmasının bu konuda temkinli ve profesyonel olması gereklidir. Gerekirse kendi uzman kadrosu alan temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda yeterli bilgiye sahip değilse profesyonel yardım alınması gereklidir. Çünkü eşya depolarında evlerin ya da iş yerlerinin aksine yüklü miktarda eşyanın bir arada tutulduğu aşikardır. Bu nedenle depo alanının temizliği oldukça önemlidir. Peki bu aşamada depo temizliği konusunda hangi işlem yapılmaktadır?  

Depo Temizliği İçin Yapılan İşlemler

Eşyalarınızın koyulduğu yerler mutlaka temizlenmelidir. Belli aralıklarla ilaçlanma da yapılmalıdır.  Üçeller Depolama olarak, depolarımızın tamamında gerekli dezenfekte işlemlerini rutin kontrollerde yapmaktayız. Depolarımızda düzenli olarak ilaçlama işlemlerini en kaliteli alan ilaçlama ürünleri ile gerçekleştirmekteyiz.

Depo Temizliği Nasıl Yapılır
Depo Temizliği

Depolarımızın tamamında son sistem havalandırma sistemleri kurulu olup alan düzenli olarak temiz hava ile yenilenmektedir. Depo temizliği ve düzeni konusunda her türlü tedbiri alarak eşyalarınızı uzun vadede en sağlıklı şekilde saklamaktayız. 

Ev eşyası depolama firmaları arasında sunduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmet ile her zaman ilk sıralarda yer almaktayız. Bizi tercih eden müşterilerimiz en güçlü referanslarımızı oluşturmaktadır ki, hizmetlerimiz ve depolarımız ile en çok tercih edilen firmayız.

Eşya deposu için alanın kokudan uzak olması eşyaların saklama süresince sağlıklı şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Depolarda eşyaların boşaltılması sonrası mutlaka depo havalandırılmalıdır. Yeterli havalandırma işlemi yapılmadan yeni bir eşyanın depoya alınması o kokunun eşyalar üzerine sinmesine sebep olur. Havalandırma sisteminin iyi çalışması oldukça önemlidir. 

Eşya deposu dolu iken, mutlaka belirli aralıklarda alan havalandırılmalıdır. Depoda nem ve rutubetin ortaya çıkmasına engel olmak için mutlaka depo havalandırma işlemi düzenli olarak yapılmalıdır. Depo ilaçlama işi için 1. Sınıf ilaçlama ürünleri kullanılarak kesin sonuca ulaşmak gereklidir. Kullanılan depo ilaçlama ürünleri kesinlikle uzun süre koruma sağlayacak kalitede olmalıdır. Müşterilerin eşyalarının ne kadar süre burada eşya depolamak istediği değişkenlik gösterebilir. Bu yönü ile uzun vadede depoda kalacak eşyaların koku ve tahribat konusunda her türlü tedbir alınmış ortamda muhafaza edilmesi önceliklidir.

Eşyaların muhafazasının sağlıklı olabilmesi için nakliye şirketlerinin depo temizliği koşullarının dört dörtlük olması gerekir. Temiz bakılan eşyalar uzun ömürlü olur. Eşyaların paketlenmesi aşamasından önce yine temizliğinin yapılması önemli bir detaydır. Paketlenmiş eşyalar da depolama alanlarında kuru ve nem sorunu olmayan kısımlarda saklanmalıdır. Buna ek olarak özellikle havalandırılmasına özen gösterilmelidir.

Depo Temizliği Nasıl Yapılır
Depo Temizliği Nasıl Yapılır

Eşya depolama işleminde en önemli kısım temizlik kısmıdır. İlgili depolama alanının kirli olması, rutubet alması eşyaların saklanması için uygun alanlar değildir. Ne kadar temiz ortam o kadar eşyaların uzun süreli saklanabilmesi demektir. Profesyonel ve kurumsal bir depolama firması olarak biz temizlik elemanlarımız ve ekipmanlarımızla bu hususta son derece hassas bir yaklaşımdayız. Depolama kısımlarımızın temizliği, tozlarından arındırılması ve havalandırılması periyodik işlemlerimizdir.

Depolarda Temizlik Aşamaları Nasıl Olmalıdır?

Depolama alanlarına getirilen eşyaların sigorta kapsamında olduğu belirleyici bir noktadır. Teslim alınan eşyaların paketlenme süreci de tamamlanmıştır. Artık sırada depolama alanında geçireceği sürede dezenfektenin en doğru şekilde devam etmesi gerekliliği önemli olandır.

Yaşadığımız salgın sürecinde özellikle nakliye ve eşya depolama sektörünün bu konudaki hassasiyeti olmazsa olmaz kural haline gelmiştir. Salgınla birlikte kullanılan paketlemelerden ambalajlama şekline kadar her şey tek kullanımlık olmuştur. Hijyen kurallarına verdiğimiz önem firmamızın bu sektördeki paydasını her geçen gün arttırmaya yetmiştir. Biz tüm personellerimizle birlikte maske ve eldivenlerle olan çalışma sistemimizle en titiz yaklaşımı müşterilerimize sunma amacını taşımaktayız.

  • Eşyalar paketlenirken tek tek temizlenir. Nemli kalmaması için kurutulmasına ayrı bir özen gösterilmelidir.
  • Paketlerin tek kullanımlık ve temiz olduğuna emin olmak zorunluluğu vardır.
  • Eşyalar tozundan arındırılır.
  • Muhafaza edilecek yer temizlendikten sonra eşyalar ilgili bölüme yerleştirilir.
  • Depolar düzenli olarak dezenfekte işleminden geçer.
  • Depolar düzenli olarak tozu alınmakta ve havalandırılmaktadır.

Farkındayız ki; depo temizliklerine verilen önem eşyaların muhafaza süresinde sağlıklı saklanmasını sağlar. Ayrıca haşere ya da böceklere karşı da hijyen amaçlı yapılan her ilaçlamanın yararı yine gerekli olan seçenekler arasındadır. Biz gerek salgın öncesi gerekse yaşadığımız süreçte hijyen konusunda en ince ayrıntıyı dahi atlamadan tesislerimize gerekli özeni göstermekteyiz. Temizliklerimizde özel dezenfektasyon tercihlerimizle, süreklilik halinde sağlık kontrollerimizle hareket etmekteyiz

Eşya depolama ihtiyacının her geçen gün arttığı şu günlerde, en küçüğünden en büyüğüne kadar her eşyanın maddi ya da manevi değeri olabilmektedir. Bu noktada eşya depolama alanlarının temizliğinin öneminin bir kat daha vurgulanması esas olandır.

  • Bu kaliteli hizmetin adıdır.
  • Müşteriye olan saygıdır.
  • İşimize olan sevgidir.
  • Bu Üçeller Depolama farkıdır.

Uzman kadromuzla, profesyonel çalışma sistemimizle, deneyimlerimizle ve bilgimizle eşyalarınız bizimle güvendedir.