Eşya Depolama Hizmetinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eşya depolama hizmetleri günümüzde birçok sebepler çerçevesinde ihtiyaç haline gelmiştir. Bunların başında başka yere taşınma, fazla gelen eşyaların saklanmak istenmesi önceliklidir. Eşya depolama hizmeti kurumsal nakliye firmaları tarafından en profesyonel şekilde gerçekleşir. Depolama hizmeti kesinlikle güven ve kalite ister.

Eşya depolama hizmeti, eşyaların toplanıp özenle paketlenmesinden sonra koşulları doğru olan depolama alanlarına muhafaza edilmesi şeklinde aşamalı ilerler. Bu koşullar nelerdir? Depolama alanlarının rutubetten, kötü kokudan, haşereden uzak olması gerekliliğidir. Eşyalar ev değiştirmeler, ofis değiştirmeler, ikametgâh adresi değişiklikleri, evlilik, öğrencilik gibi nedenlerle güvenli bir saklanma yerine ihtiyaç duyarlar. İşte bu nokta kurtarıcı adı altında eşya depolama hizmetine imza atmayı bilen Üçeller Depolama firmasıdır.

Eşya depolama hizmeti ihtiyacı doğduğunda depolama hizmeti almak ; çok daha az maliyetle maddi yada manevi değerde olan eşyaların kaliteli ve sağlıklı korunmasını sağlar. Çünkü eşyalar sigorta kapsamında teslim alınarak, özenli paketlenme aşamasından geçer. Depolama süresince güvenliğinden ilaçlanmasına kadar dikkat edilen ortamda kalır. Depoda ilgili bölüm eşyalarınızın yeridir ve burada güvendedir. Bu avantajlar hiçbir ortamda sağlanamaz.

Eşya depolama hizmetinin kaliteli ve sağlıklı olabilmesi için doğru depolama firması seçimi gereklidir. Kuşkusuz her sektörde olduğu gibi nakliye ve depolama sektöründe de kurumsal olmayan, tecrübeden uzak olanlar vardır. Bu durumda karşılaşılacak sonuç her zaman eşya kaybıdır. Yanlış istifleme; ezilmelere, çizilmelere, kırılmalara yol açar. Programsız ve profesyonel olmayan bir depolamada eşyalar başkalarının eşyaları ile karışabilir. Bu olumsuzlukların yanı sıra seçimde özen gösterildiği takdirde; depolama süreci de aynı değerde kaliteli bir süreç geçirecektir.

Depolama Hizmeti Avantajları

Kaliteli bir depolama firması sizlere en iyi depolama hizmetini sunmaktadır. Profesyonel bir kadrosu olan bir şirket ile çalışmak sizlere avantajlar sağlamaktadır. Geniş araç filosu ve depoları güvenli olan bir firmanın her zaman sektörde önemli bir yeri vardır. İstanbul eşya depolama hizmetinde güvenilir firmalar seçilmelidir.

Depolama Hizmeti
Depolama Hizmeti

Bir Eşya Depolama Firmasının Özellikleri

 • Yeterli depolama alanının olması gerekir.
 • Temizlik önem sıralamasında önceliklidir.
 • Hijyenik temizlik periyodik olarak yapılmalıdır.
 • Ortamın havalandırılması, nem oranı gibi detaylara dikkat edilmelidir.
 • Güvenlik kameraları ile koruma önemlidir.
 • Uygun altyapı sağlanmalı, teknolojik destekler alınmalıdır.

Eşya Depolama Firması İle Çalışmak;

 • Profesyonel davranmayı gerektirir.
 • Mutlaka karşılıklı depolama sözleşmesi yapılmalıdır.
 • Depolama alanlarının önceden fiziki koşulları kontrol edilmelidir.
 • Eşyaların içeriğine göre önceden bilgi verilmelidir.

Neden Eşya Depolama Firması Tercih Edilmelidir?

Günümüzde artık alım gücünün her geçen günün düşmeye başlaması ile birlikte elde olan var olan eşyaların korunma isteği artmaktadır. Bu da ihtiyaç olarak eşya depolama hizmetini doğurmuştur. Depolama sayesinde çözüme kavuşulur. Bu çözümle birlikte eşyalar güvende olur. Yaşam alanında yer bulunamayan eşyalar sağlıksız istiflenme yerine doğru ambalajlı bir şekilde bir depolama alanında bekletilir. Hijyenik ve güvenli ortam en doğru muhafaza alanıdır. Ve tekrarlamak isteriz ki en uygun depolama fiyatlarıyla hiç düşünmeden tercihiniz Üçeller Depolama olmalıdır.

Lojistik hizmetler genel hatları ile plan, program, zamanı iyi kullanma gibi detaylarıyla önem taşır. Bu hizmetlerden biri olan eşya depolama da sektörde çok çeşitli rekabet durumlarına açık haldedir. Rekabet söz konusu olunca da önemli olan kalite ve profesyonel yaklaşım arka planlara itilir.  Oysa depolama hizmeti, sevk hali, idaresi ve kontrolüne kadar zincirleme bir hizmet koludur. Ancak bu şekilde hatasız ve sorunsuz hizmet verilmiş olur. Depolama hizmetinde müşteriye verilen ve sunulan her detay ne kadar özellikli olursa geri dönüşümü de o kadar fark yaratır. Biz bu farkı yaşatan ve yaşayan bir firma olarak Üçeller Depolama olmanın ayrıcalığı içindeyiz.

Eşya Depolaması Gerektiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Depolama alanının standartlara uygun olması kontrolü
 • Depolama sürecinin sağlıklı ilerlemesi için kriterlerin kontrolü
 • Eşya depolama sürecinin ilk gününden anahtar teslime kadarki süreci hakkında bilgi sahibi olabilmek
 • Firmaya güven, kaliteli hizmet
Depo Hizmeti
Depo Hizmeti

Eşya depolama hizmetinde eşyaların bulundukları alanda rutubetten uzak olması önemli bir noktadır. Bu da ancak doğru havalandırma sistemi, zeminle temas halinin kontrolü ve temizliği ile mümkün olabilir. Rutubetin hakim olduğu bir depolama alanı böcek ve haşerelere açık demektir. Bu da eşyaların konulduğu ilk andan itibaren zarar görme olasılıklarının birinci nedenidir. Depolama sürecinin sigortalı olması da atlanmaması gereken bir başka detaydır.

Eşya Depolama Hizmeti Alınırken;

 • Ekip profesyonelliği
 • Eşyaların içeriklerine göre ambalajlama tipi,
 • Müşterinin yetkiliye ulaşabilme hızı,

Bu faktörler çerçevesinde eşya depolama hizmeti avantajları ile gelir. Günümüzde kentsel dönüşümle birlikte evlerin küçülmüş olması çok kişinin kullandığı ya da manevi değeri olan parçaları muhafaza edebilme ihtiyacını doğurmuştur. Eşyalar saklanır, sezonluk kullanılabilir, değerlidir, hobidir. Her kıstas kapsamında eşyalar özen ister. Bu özen içerisinde güvenliği, hijyeni ve depolanması; uygun koşullardaki yaşantısı olmak zorundadır. Depolama alanlarında güvenlik kamera sistemi desteklenerek 7/24 olup; ilaçlaması, hijyenikleri olmazsa olmazdır.

Neden Eşya Depolama Hizmeti?

 • Eşya depolama hizmetin kaliteli olmasını gerektirir.
 • Eşyaların depolama alanlarına taşınması profesyonel personel ister.
 • Güvenli hizmet depolama alanına gelirken nakliye halinde beklenilendir.
 • Depolama alanları kamera ve güvenlik sistemi gerektirir.
 • Eşya depolama yaparken nakliye firması güvenilirlik payı ön planda olmalıdır.
 • Müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz kıstastır.

Depolama Hizmeti Hakkında Sorular

Depolama hizmetinde uzmanlık hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Eşya depolama hizmeti ilk andan eşyaların teslimine kadar uzmanlık ve profesyonellik gerektirir. Depolama süreci her türlü olumsuz şartlara açık olan bir iş koludur. Bu da risklere karşı artı çözüm alabilme gücü ve yetkisinin olması gerekliliği demektir. Uzman olan bir depolama firması her türlü duruma karşı hazırlıklı olmak zorundadır.

Depolama alanlarının iklim kontrolü hakkında neler söylersiniz?

Eşyaların saklandığı depolama alanlarının iklim kontrolünün sağlanması demek; uzun ömürlü sağlıklı bir depolama süreci demektir. Depolama alanlarındaki eşyalar nem ve sıcaklıktan doğrudan etkilenir. Eğer kontrol altında tutulma yoksa, eşyaların deforme olma riski fazladır. Eşyalar şişer, çatlar, lekeler oluşabilir. Bu kapsamda depolama alanlarında iklim kontrolü otomatik olarak kontrol altındadır.

Depolama hizmeti öncesinde envanter hizmeti artı önem taşır. Bu konuda neler paylaşabilirsiniz?

Eşyalarınızın depolama alanlarına gitmeden önce envanter hizmetinden geçmesi önemlidir. Depolanacak eşyaların listelenmesi ve bu listenin her iki tarafta da bulunması her zaman olması gereken durumdur. Elinizde bulunan listeye göre depolama süreci sonunda eşya kayıpları, yanlışlıkları yaşanması söz konusu olmaz. Bu yaklaşım depolama firması için bir sorumluluk iken, depolama yapmak isteyen sahibi için de tavsiye edilen yaklaşımdır.