Depolama Sigortası

Eşya depolama sigortası birçok yönü ile müşteri ile firmanın haklarını ortak paydada koruma altına alan önemli bir uygulamadır. Eşya depo sigortası özellikle beklenmedik olaylara karşı ciddi mağduriyetlerin ortaya çıkmasını engeller. Eşya depolama hizmeti birçok sebeple tercih edilebilir. Kişi uzun süre kalmayacağı evinde eşyalarını hırsızdan koruyamaz. Sel baskını olsa uzaktan müdahale edemez. Yangın ya da deprem gibi durumlarda eşyaları zarar görse de elinden bir şey gelmez. Uzun vadede yeni aldığı eşyalarını koyacak yeri olmayan kişilerin de ilk tercihi eşya deposudur. Hiç kimse yeni aldığı ve kullanmadığı eşyalarının başına olumsuz bir durum gelmesini istemez.

Bu tarz durumlarda eşya depolama firması her türlü tedbiri almak zorundadır. Sigortalama amacı olası bir aksilikte eşyasının zararından doğan maddi kaybın telafisini sağlamaktır. Her eşya depolama firması sigortalama işi ile müşterisine güvence vererek kurumsal bir çizgide kazanç sağlamayı hedefler. Ancak bu firmaları ile bulmak çalışmak önemlidir.

Depolama Sigortası

Eşya Depolama Sigortası Neden Gereklidir?

Kiralık eşya deposu farklı sürelerde birçok eşyanın saklanması için hizmet veren birimlerdir. Kişi ya da firmalar eşyalarını bu depolara teslim ettiklerinde güvenmek ister. Firmalar da müşteriye eşyalarını en iyi şekilde koruyacağına dair söz verirler. Bu güven içerisinde kurulan bir iş akdidir. Ancak işin sonunda tarafları ayrılığa düşüren ve sonuçta ciddi durumların ortaya çıkmasına sebep olan eşyanın maddi kaybıdır.

Eşya saklama süresince bırakıldığı gibi teslim alınmazsa firma başta belirttiği gibi eşyayı teslim etmezse ciddi sorun olur. Çünkü eşya sahibi eşyasının başına gelenleri merak eder. Burada özellikle eşyanın maddi değer kaybetmesi de ortaya mağduriyet çıkartır. Bu durumda olayın sorumlusu eşya depolama firması olduğu için bir cevap vermesi gerekir. Ancak sigortalama işlemi bu tarz durumlarda kısa bir açıklama sonrasında müşterinin hak kaybını önler ve sorunsuz şekilde mevzunun kapanmasını sağlar. Çünkü bazı durumlarda depolama firması ne yaparsa yapsın çeşitli sebeplerle eşyaya zarar gelebilmektedir. Bu durumda iş bilmez firmalar müşteri için kılını kıpırdatmazken sorumluluk sahibi ve işini önemseyen firmalar bu kaybın bedelini karşılamak ister.

Müşteri memnuniyeti konusunda ciddiyet sahibi her işletme ufak meblağlar müşterisini kaybetmeyi göze almaz. İşte bu tarz konuların ortaya çıkmaması için de en başta sigortalama işlemi yapılır.

Eşya depolama sigortası işlemi eşyanın evden tesliminden depoya getirilmesi, saklanması ve teslim alınması sürecini kapsar. Bu süreçte eğer eşyanın başına bir aksilik gelmiş ve müşteri maddi kayba uğramışsa sorumluluk eşya depolama firmasına aittir. Ancak bunun için de bazı kriterler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

1- Eşya paketlemesinden kaynaklı bir hasar varsa ve paketleme işini firma yaptıysa sorumluluk firmanındır. Ancak paketlemeyi müşteri yapmış bundan kaynaklı bir sorun olmuşsa firma bu konuda garanti veremez.

2- Eşya deposu genel fiziki şartları dolayısı ile bir sorun oluşmuş ve eşya zarar görmüşse kesinlikle firma bundan sorumludur. Çünkü eşyanın sağlıklı bir ortamda korunması gereklidir.

Eşya Depolama Sigortası Kapsamında Hangi Tedbirler Alınır?

Eşya deposu fiziki olarak kesinlikle temiz olmalıdır. Uzun vadede ya da kısa vadede eşyanın kokmadan alındığı gibi teslim edilmesi gereklidir. Depoların devamlı havalandırılması, hijyenik olması ve ilaçlanması gerekir. Eşyaların asla nem rutubet ya da havasız ortamda kalmaması gerekir. Kaliteli bir eşya depolama işi için bu koşulların mutlaka sağlanması önemlidir.

Eşya Depolama Sigortası
Depolama Sigortası

Eşya depolama sigortalama konusunda diğer husus; yangın sel gibi durumlara karşılık eşyaların korunmasına yönelik tedbirlerin alınmış olmasıdır. Hırsızlık konusunda 7/24 güvenlik kameralarının çalışır vaziyette olması güvenlik görevlileri ile koruma altında olması gereklidir. Firma bu konularda yeterli tedbirleri almış olmalıdır. Bu tedbirlerin yetersizliği durumunda müşteri zarar görüyorsa sigortalama işlemi devreye girer. Ancak eşya depolama firması sigortasız iş anlaşması yapmışsa müşteri bu konuda bir araştırma yapmamışsa hak kaybına uğraması da muhtemeldir.

Pratik Eşya Depolama Fiyatları İçin Sigorta Fiyatı Dahil midir?

Eşya depolama fiyatları içerisinde firma fiyat teklifi sunduğunda hizmetler detaylıca incelenmelidir. Eğer eşya sigortalama işlemi bu fiyata dahil edilmemişse sorulmalıdır. Sigortalama işlemi verilen hizmete dahil edilecek mi? Firma depolama sigortası yapıyor mu bunu mutlaka sorgulamak gereklidir. Bu kapsamda eşya depolama sözleşmesi yapmak en uygunu olacaktır.

Ev eşyası depolama hakkında en iyi bilgiyi almak için sekreterlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Eşya depolama sigortası için önceden sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Eşya depolama sigortası kapsamı belirlendikten sonra firma ile anlaşma sağlanır.

Üçeller depolama olarak hizmetlerimizde kalite önceliğimizdir. Hizmetlerimizin her aşaması kalite gerektirir. Yanlış ve özensiz bir seçim diğer aşamayı da olumsuz etkileyerek hizmetin bütününü yok eder hale gelebilir.

Mesela yanlış ve özensiz ambalajlama; yükleme sırasında eşyanın zarar görmesi, depolama alanında da olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmasını sağlar. Kalitemizden ödün vermeden, sizin memnuniyetiniz ışığında hep bir adım gelişerek hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Depolama alanlarımız 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Böylelikle eşyalarınız doğal afetler dahil olmak üzere korunmaktadır. Her türlü tedbir kaynağını kullanmamızın yanı sıra sigortalı eşya depolama hizmetimiz de ilk günden bu yana devam etmektedir. Sigortalı depolama hizmeti çok daha güvenli bir hizmet vermemizi sağlamaktadır. Eşyalarınız istenmeyen her türlü duruma karşı sigorta kapsamında olarak sizi de bizi de rahatlatıcı bir etkendir.

Eşya Depolama İşinde Sigortanın Önemi

Eşya depolama gerek kişisel gerekse ticari değeri olan ürünlerin muhafaza altına alınması anlamını taşımaktadır. Depolama ihtiyacı günümüzde kentsel dönüşümle birlikte küçülen konutlar, saklamaya değer eşyalar nedeniyle sıklıkla yaşanmaktadır. Eşyaların saklanması için iki kriter vardır. Bu da güvenilirlik ve korunaklılıktır. Muhafaza edilecek eşyaların gerek hava şartlarından, gerek nemden, gerek haşereden gerekse hırsızlıktan korunması gereklidir. Bu noktada profesyonel olarak eşya depolama alanları ile çalışmak en ideal yöntemlerden biridir.

Bir Eşya Depolama Alanı

  • Rutubetten arınmış, küf oluşumuna karşılık önlem alınmış olmalıdır
  • Haşere ve benzeri canlılara karşı ilaçlanmış olmalıdır.
  • Her türlü hava şartına karşı dayanıklı olmalıdır.
  • Yangın ya da doğal afetlere karşı güvenlik önlemleri alınmış olmalıdır.
  • Hırsızlığa karşı korunaklılık payı yüksek oranda olmalıdır.

Bir depolama alanında her türlü tedbirin alınmasının rağmen olumsuz etkilenme riskini sıfırlamak mümkün değildir. Her zaman zarar görme, çalınma riski vardır. Bu noktada sigorta teminatı eşya güvencesi olduğunda olmazsa olmaz yaklaşım haline gelir. Yaşanabilecek maddi kayıplara karşılık sigortalılık her zaman önerilendir. Bir eşya depolama alanında eşyaların güvenlik altında olabilmesi için paketlemeden, montajına, profesyonel ekiplerinden depolama alanlarındaki tedbirlere karşı bir zincirleme hizmet vardır. Üçeller Depolama olarak biz eşya depolama ihtiyaçlarınızda en yenilikçi çözümlerimizle yanınızdayız

Sigortalı Eşya Depolama Şirketleri

Eşyaların depolanmasında garantili hizmetler dışında; titiz bir işçilik, profesyonellik ve tedbirde sigortalılık katkısı potansiyel bir kurum için olmazsa olmaz seçeneklerdir. Bir depolama hizmeti süreci eşyaların ekspertiz hizmetinden geçmesi ile başlar. Depolama alanlarına getirilen eşyaların yerleştirilmesi, muhafaza süresi belirlemesi sonrası tam kapsamlı bir hizmet çerçevesine dahil olur. Depolama sigortası sayesinde ev eşyalarınız güvendedir. Depolama sigortası mobilyalarınız ve beyaz eşyalarınız için geçerlidir.

Depolama Sigortası Araçları

Günümüzde artık home office ya da freelance çalışmalar öncelikli hal almıştır. Bu noktada iş ile ilgili dokümanlar, eşyalar ya da ürünler için ekstra alanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç eşya depolama üniteleri ile tanışmayı; aylık ya da daha uzun süreli kiralama hallerini doğurmaktadır. Kazanılan hem ekonomik hem pratik olan eşya depolama hizmeti büyük bir çözümdür. Beraberinde hem uzman ve tecrübeli bir ekip desteği alınması da büyük bir avantajdır.

Sigortalı Eşya Depolama Avantajları

Sigortalı eşya depolama hizmetleri tüm avantajları ile bir paket program niteliğindedir. Eşyaların herhangi bir zarar durumunda firma tarafından maddi kaybın karşılanması bu program dahilinde olmanın farklılığını yaşatır. Bir depolama alanında eşyaların hasar görmemesi için temizlenmesi, dezenfektesi halleri de fiziksel anlamda alınan tedbirlerdir.

Eşya depolama hizmetleri özellikle son zamanlarda sıklıkla görülen bir ihtiyaç halindedir. Geniş bir kapsam dâhilinde depolama hizmetleri verilir. Eşya depolama hizmetlerinin yanı sıra sigortalı olarak bir hizmet vermek çok daha ön planda olmayı sağlayıcıdır. Bu sağlayıcılık standartlarda birinci sınıf olmayı kazandırmaktadır. Eşyaların ve ürünlerin depolanması sırasında garantili, güvenli ve kaliteli hizmet için sigortalı eşya depolama hizmetlerinden yararlanmalıdır.

Sigortalı Eşya Depolama Fiyatları

Depolama sigortası fiyatları; depolanacak eşya miktarına ve kalacak süreye bağlı olarak değişir. Depolama günlük olabildiği gibi aylık, yıllık ya da daha uzun vadelerde tercih edilebilir. Sigortalı depolama hizmeti alımlarında bir hizmet sözleşmesi düzenlemesi yapılır. Bu sözleşme kapsamında süre dolması ile birlikte uzatma yapılabilir. Hizmet sözleşmesinde depolama hizmetine dair tüm detaylar kayıt edilir.

Sigortalı Eşya Depolama Fiyatları
1+1 Sigortalı Eşya Depolama Fiyatı1000₺ – 1500₺
2+1 Sigortalı Eşya Depolama Fiyatı1500₺ – 2500₺
3+1 Sigortalı Eşya Depolama Fiyatı2500₺ – 3500₺
4+1 Sigortalı Eşya Depolama Fiyatı2500₺ – 3500₺
Sigortalı Kiralık Eşya Deposu Ücretleri

Depolama sigortası hizmeti sayesinde tam teşekküllü profesyonel bir hizmet yelpazesi hizmeti yaşanır. 7/24 kamera sistemi ile izlenen bir alan içerisinde olan eşyaların, profesyonel kalite koşulları içerisinde olması sağlanır. Depolama sigortası konusundaki deneyimimiz, kalite standartlarımız, sınırsız hizmet anlayışımız ve hızlı çözümlerimizle sektörde birinci sıradayız. Ayrıcalıklı hizmetlerimiz gerek taşımacılık gerekse depolama alanlarındadır. Üst düzey bir hizmet deneyimi için adresiniz Üçeller Depolama olmalıdır. Alacağınız tüm nakliye hizmetleri sigorta kapsamında olup profesyonel koşullar içindedir. Depolama sigortası ev eşyası depolama hizmeti için önemlidir.