Eşya depolama sonradan kullanılacak ya da fazladan olan eşyaların depolanması için ihtiyaç olan bir hizmettir. Depolama işlemlerinin profesyonel bir nakliye firmasında doğru bir şekilde yerine getirilmesi halinde depolama ihtiyacı en iyi kapsamında sağlanacaktır.

Depolamada Kalite ve Güven Hizmeti
Depolamada Kalite ve Güven

Depolama kuşkusuz her firmada farklı şekillerde sunulur. Ama totalde önemli olan doğru ve kaliteli hizmettir. Depolama evresi demek yüksek hijyen sağlamak demektir. Depolama gerek parça eşyalar gerekse koli şeklinde eşyalar kapsamında olabilir. Depolama alanları 7/24 korumalı, çalınmaya ya da her türlü zarara karşı korunaklı alanlar olmalıdır.

Depolama Ücreti Nedir?

Eşyaların saklanması için depolara ihtiyaç vardır. Ve bu depolarda tam teşekküllü bir korunak için de kuşkusuz bir ücret ödenmesi gerekir. Depolama işlemlerinde ücretler depolanma süresi ve depolanacak eşyanın miktarına göre değişir. Depolamada her zaman için sunulması gereken hizmet yüksek kalitede güvenli kalabilecek eşyalardır.

  • 5 – 10 m2 ev depolama ücreti: 300 ₺
  • 10 – 15 m2 ev depolama ücreti: 400 ₺
  • 15 – 20 m2 ev depolama ücreti: 500 ₺

Eşya depolama hizmetleri, günümüzde en çok tercih edilen hizmetlerden biri halindedir. Eşya depolama sayesinde evde yer bulunmayan ancak atılamayacak eşyaların depolanması sağlanır. Eşyaların güvenliği bu hizmet kapsamında iken en önemli unsurdur. Özellikle evde bulunmadığımız dönemlerde, bu depolara emanet bırakılan eşyaların hasar görmemesi için korunması sağlanır.

Bir başka önemli unsur ise işin maliyet kısmıdır. Uzun süreli şehir değişmelerinde eşyaların korunaklı bir yerde muhafaza edilebilmesi için, en iyi saklanmasının sağlanması uygun maliyetle depolanma hizmetinden faydalanılır.

Depolamada Güvenli Depo Alanları

Ev eşyası depolama hizmetlerinde ideal koşullar önemli olandır. Bir firmadan istenen kaliteli ve güvenceli olarak eşyaların teslim edilmesi ve süre sonunda teslim alınmasıdır. Eşya depolamada özel hizmetler de sunularak saklamanın en üst düzeylerde olmasına gayret edilir ve deyim yerindeyse kendi eşyalarım gibi sahip çıkılma kapsamına alınır.

Depolama hizmeti tecrübeli ekiplerce takip edilir. Amaç her zaman müşteri memnuniyeti kazanmaktır. Ev depolama hizmetinde; talebe göre sigortalı hizmet de sunulabilir. Böylelikle eşyalara gelebilecek en küçük hasar dahi geri ödeme kapsamına girer.

Profesyonel bir nakliye firması eşyaları her zaman en iyi koşullarda saklar, teslim aldığı gibi teslim eder. Depolama alanları 7/24 kameralı güvenlik sistemleri ile kontrol altındadır. Depolama hizmeti ev ya da ofis fark etmeksizin depolanma hizmetine dahildir.

Eşya depolama, ofis eşyaları için de ciddi bir ihtiyaç halinde olup günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Ofis eşyalarının olup da yer bulunmaması hali ya da yer değişikliğinde eşyaların zarar görmeden muhafazası açısından depolama tam bir kurtarıcı hizmettir.

Depolama Aşamaları

Eşya depolama aşamasında, eşyalar içeriğine göre ambalajlanması yapılır. Böylelikle depolama alanında eşyalar korunaklı olacaktır. Bir nakliye firmasının eşya depolama hizmetinin doğru ve kaliteli olabilmesi için profesyonellik payının yüksekliği şarttır. Depoların haşerelere karşı devamlı ilaçlanıp alarm sistemli olarak kalifiye sunumu o firmanın bu konudaki denetimliliği demektir.

Eşya depolama nakliye sektörü için gerek bireysel gerek kurumsal firmalar açısından önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Depolamada eşyanın paketlenmesinden, taşınmasına ve depoda kaldığı süreye kadar her detay önem taşır. Ev eşyası olsun, ofis eşyası olsun, saklanmak istenen eşyalar ya da evraklar olsun, depolarda muhafaza edilme hizmeti vardır.

Bütün bunların çerçevesinde eşya deposu hizmet titiz bir nakliye firmasında en uygun paketlenmesinin yapılıp sonrasında en yakın depoya sevkiyatı ile gerçekleştirilir. Depolama hizmeti boyunca böceklerden, haşerelerden dezenfekte edilmiş bir ortamda güven içerisinde korunur.

Depolar Sigortalı Mıdır?

Depolamada Kalite ve Güven Anlayışı
Sigortalı Depolama Hizmeti

Kurumsal bir nakliye firmasının depoları kesinlikle sigortalıdır. Eşya nakil sigortası ve depo sigortası olmak üzere yapılmıştır. Depolar eşya değerine göre sigortası yaptırılır. Yangına, hırsızlığa ve doğal afetlere karşı da eşya sigortası mutlaka vardır. Böylelikle müşteriye olan sağlamlık ve güvence takdim edilmiş olunur.

Eşyaların depoya taşınmasında kapalı kasa araçları kullanılır. Ve tüm eşyalar depo şartlarına uygun şekilde ambalajlanması yapılmış olduğundan depolarda muhafazası aşamasında eşyanın m2 sine göre bölümlere ayrılır. Bir eşya deposu 400 m2 den 1000 m2 ye kadar büyüklükte ve ayrı ayrı bölme ve ebatlardan oluştuğundan kullanım açısından rahatlık payı vardır. Eşyaların cinsine göre yapılan ve depoda bekleme süresine göre kategorileştirilen eşyalar ayrı ayrı bölmelerde muhafaza edilir.

Depolama hizmetinde güvenli ve kalite firmaların özellikleri nelerdir?

Eşya depolama alanında kurumsal şirketlerin belli başlı özellikleri vardır. Bunlar;
✅ Eşya sigortası yapılır
✅ Güvenli depo ortamı sağlanır.
✅ Ev eşyaları ambalajlanır.
✅ Eşyaların nakliye kendi araçları ile yapılır.
✅ Eşyaların sözleşmesi yapılır.

Ev eşyası depolama hizmetinde şikayetleri olan şirketi tercih etmeli miyiz?

Depolama alanı güven isteyen bir sektördür. Eşya depolama şikayet kısmı güvenin zedelenmesine neden olur. Bu konuda tavsiyemiz kiralık eşya depolama alanında profesyonel hizmet sunan şirketleri tercih etmektir.

Mert Korkmazoğlu

1990 yılından beri evden eve nakliyat ve eşya depolama hizmetini sizlere sunmaktayız.