Eşya Deposu Bakımı

Eşya veya malların uygun koşullar altında, bozulmadan saklanması için özel olarak ayrılan kapalı ya da açık bölmelere eşya deposu denilmektedir. Eşyaların depo edildiği bu alanların düzenli olarak bölge ve mevsime göre eşya deposu bakımı yaptırılması oldukça önemlidir.

Eşya deposu bakımı bu alanlarda depo edilen her bir eşyanın üzerine kir gibi bulaşları önlemek ve haşere gibi istenmeyen durumlara karşı tedbir almak adına önem arz eder.

Eşya Deposu Bakımı Aşamaları

Firmamız eşya depolarının bakımı ve temizliği hususunda oldukça hassas davranmakta olup bu konuda uzman firmalardan yardım ve tavsiyeler almaktadır. Depo alanlarımızın her biri aylık ve haftalık olmak üzere düzenli aralıklarla durumuna göre sıklaştırılarak kontrolleri ve bakımları yapılmaktadır.

Eşya Deposu Bakımı
Eşya Deposu Bakımı

Bilindiği gibi mevsim şartları ve coğrafik olarak depoların bulunduğu bölgelerin durumu eşya deposu bakımı hakkında etkili olan faktörlerdir. Bölge ve mevsime göre firmamız tarafından depo alanlarına yönelik bazı bakım planları yapılmaktadır. Bunlara 2 başlık altında kısaca değinirsek;

  1. Bölgeye ve mevsime uygun depo tasarımı ve yönetimi
  2. Tasarlanan ve amacına uygun olarak hizmete sokulan depoların düzenlenmesidir.

Bölgeye ve Mevsime Uygun Depo Tasarımı ve Yönetimi

Bilindiği gibi mevsimlerde yaşanan hava değişimleri ve sıcaklık dereceleri eşya ya da mallar üzerine doğrudan etkisi vardır. Bununla birlikte depolama alanlarında mevsim ve sıcaklığa göre ortam koşulları değişmekte olup haşere, nem, koku gibi durumlar yaşanabilmektedir.

İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için firmamız önceden tedbirini almakta ve depoların bulunduğu alanlarda bölge ve mevsime göre eşya deposu bakımı yapmaktadır. Ayrıca depo alanlarımızda eşyalar depo edileceği mevsim ve sıcaklık gibi koşullar göz önünde bulundurularak depolanmaktadır.

Uzun yıllar boyunca bu sektörde milyonlarca kişiye hizmet vermiş olan firmamız depo tasarımı ve yönetimi konularında işini asla şansa bırakmamaktadır. Bakım ve düzenleme, ilaçlama, soğutma ya da havalandırma dahil aklınıza gelebilecek bütün detaylar tam olması gerektiği zamanda yapılmaktadır.

Bu konuda oldukça temkinli ve dikkatli davranan firmamız %100 müşteri memnuniyeti ile elde ettiği başarısını da disiplinli ve sıkı çalışmasına bağlamaktadır. Yaz ve kış mevsimlerinde depo alanlarımızda uyguladığımız bakım ile depolama yönetimi birbirinden farklıdır. Aynı şekilde depo alanlarımızın bulunduğu çevresel faktörlere göre de yine tasarımları değişmektedir. Bunlara kısaca değinecek olursak;

Mevsime Uygun Eşya Deposu Bakımı

  • Yaz mevsimlerinde depolarımızda geliştirilmiş havalandırma sistemleri bulunmakla birlikte ayrıca gerek duyulduğu takdirde soğutma ve nem oranını ayarlayan özel cihazlar da kullanılmaktadır. Bazı eşyalar için soğutma ve nem oranının ayarlanması fazlaca önemlidir.
  • Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında sıklıkla karşılaşan diğer bir problem de haşere ve zararlılardır. Bunlardan depo alanlarını korumak için firmamız düzenli olarak yetkili kişilerce ilaçlandırma çalışmalarını gerçekleştirmektedir.
  • Bahar aylarında bilindiği gibi fazlaca yağış olmaktadır ve bu da depo alanlarında bulunan nem seviyesinin artmasını sağlamaktadır. Bu aylarda en fazla dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi nem parametresidir. Her depo alanımıza özel havayı yenileyen ve taze havayı sirküle eden havalandırma sistemlerimizi ve nem tutma cihazlarımızı bulundurmaktayız.
  • Kış aylarında ise dikkat edilmesi gereken husus depo alanlarının dışarıdaki soğuk hava ile arasındaki derece farkından dolayı nem ve rutubet oluşturmasıdır. Bu şekilde içeride oluşan rutubet zamanla küflenme yapmakta ve tüm kötü koku eşyalara sinebilmektedir.

Bu da depo edilen eşyalara zarar vermektedir. Bu nedenle bu aylarda da havalandırmanın çok iyi olmasına ve nemölçerler her daim hazır bulundurulmaktadır.

Bölgeye Uygun Depo Tasarımı ve Yönetimi

Akdeniz ve ege bölgelerinde bulunan depo alanlarının daha havadar olmasına dikkat edilmekle birlikte genellikle depoların iç ve dış bölgeleri, soğutma cihazlarının çalışmasına uygun olacak şekilde dizayn edilmektedir.

 Karadeniz gibi yağmur alan ve Doğu gibi soğuk olan bölgelerimizde eşya deposu bakımı ve tasarımında nem veya küf oluşmaması için ısı ve havalandırma ayarları dikkatli şekilde yapılmaktadır.

Üçeller Depolama Firmamızda Depo Nasıl Düzenlenir?

  • Firmamız depolarını soğutmalı, ofis ya da ev eşyası gibi kategorilere ayırarak depolama alanını düzenlemektedir. Örnek verecek olursak soğutmalı depo alanlarımızda genellikle eşyalar arasında boşluk bırakmaya özen gösterilirken, ofis eşyalarının yan yana yerleştirilmesinde herhangi bir sıkıntı oluşmamaktadır.
  • Eşyalarda genellikle ilk çıkması beklenen malzemeler en son yerleştirilmektedir.
  • Her bir malzeme kendisine benzer türde olan eşyalarla aynı yerde depolanmakta ve koruyucu ambalaj üzerine içerik hakkında etiket yapıştırılmaktadır.
  • Eşya yoğunluğu fazla ise depo alanı içerisinde kişilerin rahatlıkla girmesini sağlamak içinde yine U şeklinde bir depolama stili tercih edilmektedir.

Firmamıza Sıklıkla Yöneltilen Sorular

Depolama sürecinde beklenen durumlar nelerdir?

Ev depolama sürecinde firmamız mevsimsel ve bölgesel oluşabilecek her türlü hava koşulu ve durumlara öncesinden hazırlıklarını tam olarak yaptığından her koşula hazır vaziyette bulunmaktadır.

Depolamada eşyaların nemden ya da kirden korunması için aldığınız tedbirler yeterli gelmekte mi?

Evet. Firmamız depo alanlarımız için en iyi kalitedeki havalandırma, nem tutucu ve soğutma gibi teknolojileri kullanmaktadır. Tüm bunların yanında bu konuda uzman olan kişi ve kurumlardan destek alınmaktadır.

Bugüne kadar depolarda çevresel etmenlerden zarar gören eşya oldu mu?

Hayır, firmamızda hiçbir müşterimiz bu şekilde mağdur olmamıştır. %100 müşteri memnuniyeti ile hizmetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz.

Uzun süre depolama eşyalar için risk midir?

Hayır, değildir. Müşterilerimiz eşyalarını gönül rahatlığıyla son teknoloji ile donatılmış ve düzenli eşya deposu bakımı yapılan depo alanlarımızda diledikleri süre kadar depolayabilirler.