Eşya Taşıma ve Paketleme İpuçları

Eşya taşıma ve paketleme ipuçları taşınan birçok kişinin araştırdığı pratik bilgilerdir. Söz konusu taşınmak olduğunda eşyaların en kolay şekilde nasıl taşınacağı ise nakliyat firmalarının uzmanlık alanındadır.

Yaşam alanlarını taşımak herkes için güç görülen bir işlemdir. Taşınmak sadece kişilerin taşınmasından ibaret olmadığından eşyaların da taşınması dikkatle planlanmalıdır. Yaşam alanında bulunan mobilyalardan tutun da mutfak gereçlerine kadar her türlü taşınma gereksinimi planlanarak taşınmalıdır. Ev taşıma ve paketleme hakkında mutlaka bilinmesi gereken bazı ipuçlarına ve bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ev Taşırken Paketleme Nasıl Yapılır?

Taşınmak, var olan eşyanın büyüklüğüne ve sayısına göre gittikçe zorlaşır. Ne kadar çok eşya varsa taşınma işlemi o kadar teferruatlı bir hal alır. Eşyalarınızı taşımak için doğrudan doğruya nakliyat firmalarına güvenebilir, sağlıklı paketleme avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Bununla birlikte taşınırken kıyafetlerden mutfak gereçlerine kadar her türlü eşyanın taşınması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.  Eşya taşıma için öncelikli işlem eşyaların doğru paketlenmesidir. Kategori işleminin yanlış yapılması nakliyat sonrasında eşyaların zarar görmesine neden olabilmektedir.

Eşya Taşıma ve Paketleme
Eşya Taşıma ve Paketleme

Eşyaların zarar görmemesi için ev taşıma ipuçlarımızı değerlendirebilirsiniz. Her bir ipucu sağlıklı ve hızlı bir nakliyatı olanaklı hale getirir. Eşyalarınızı taşımadan önce doğrudan doğruya paketleme için gerekli kutu, patpat gibi gereçleri hazırlamalısınız. Akabinde doğru kategori ile eşya paketleme yapmalı ve nakliyat için gerekli tüm işlemleri tamamlamalısınız.

Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev taşırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Taşınmayı zorlaştıran en temel husus da dikkat edilmesi gereken noktaların gözden kaçırılmasıdır. Ev taşırken dikkat etmeniz gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eşyalarınızı Kategorilere Ayırın.

Eşyaları kutulamak sanıldığının aksine çok daha dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Karton kutulara eşyalarınızı istiflerken kategorize etmeyi unutmayın. Doğru kutulama ile eşyaların zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Mutfak, banyo, salon gibi odalara göre kategorize etmek yerine eşyalarınızı kırılma oranlarına göre ayırın. Böylece taşınırken eşyalarınızın daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Kırılma ihtimali olan eşyalarınızı patpat gibi koruyucu plastikler ile sarın. Kırılma oranı çok yüksek olmayan eşyalarınızı ise doğrudan kutulayarak ayırabilirsiniz.

Eşyalarınızı ayırırken karton kutuların üzerlerine bilgi notları eklemeyi unutmayın. Bu eşyaları açarken daha hızlı hareket etmenizi sağlayacaktır. Kutuların üzerine kırılma olasılığı yüksek olan eşyalar bulunuyorsa çok daha büyük bir şekilde dikkat notu bırakmanız önerilir. Hem nakliyat hizmeti veren kişiler tarafından hem de sizin tarafınızdan kutuların daha dikkatli taşınmasını sağlayacaktır.

Taşınmadan Önce İhtiyacınız Olmayan Eşyaları Atın.

Yaşam alanlarında farkında olmadan biriktirdiğimiz birçok eşya bulunur. Çoğu zaman bu eşyaların birçoğu da bir işe yaramaz. Eşyalarınızı kutulamadan önce ihtiyacınız olup olmadığına karar vererek ayırmanız önerilir. Böylece eşya fazlalığından da kurtulabilirsiniz.

Dağınıklıktan kurtulmanın da en kolay yolu fazla olan eşyalardan kurtulmaktadır. Henüz kullanmadığınız ancak yedek olarak tuttuğunuz eşyalarınız için ayrı bir kutu yapmanız da daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Taşındıktan sonra eşyalarınızı yerleştirirken çok daha kolay hareket etmeniz için kutuların üzerine doğru bilgilendirme notlarını koymanız oldukça işe yarar bir uygulamadır.

Buzdolabını Boşaltın!

Buzdolabında yer alan yiyecekler nakliyat sırasında büyük sorun oluşturabilmektedir. İşin güzel kısmı ise buzdolabını boşatma yönteminde. Buzdolaplarınızda yer alan yiyecekleri taşınma zamanına kadar tüketin. Böylece daha az eşya ile taşınmanız mümkün olacaktır.

Taşınma öncesinde alışveriş yapmaktan olabildiğince kaçının. Taşınma sürecinin zaten oldukça yorucu olacağını göz önünde bulundurmalı ve mümkün olduğunca az eşya ile taşınmaya özen göstermelisiniz.

Kutu Biriktirin.

Kutulama işlemleri nakliyat sürecinde nakliyat firmasından paketleme hizmeti almadığınızda mutlaka gerçekleştirmeniz gereken bir işlem haline gelir. Nakliyat firmaları her türlü eşya için uygun kutu ve koruyucu paketler bulundurur. Bu paketleri sizin de temin etmeniz gerekir.

Kutu ve gazete biriktirmeye taşınmadan en az 1 ay önce başlamanız önerilir. Böylece taşınma sırasında ihtiyacınız olan her an kutu bulabilirsiniz. Paketleme için pat pat benzeri koruyucu plastik araçlar da temin etmeniz gerekir. Bu araçları internetten satın alabilir ya da toptan marketlerden temin edebilirsiniz.

Eşya Taşıma ve Paketleme
Eşya Taşıma ve Paketleme Hizmeti

Paketleme İşlemlerine Vakit Ayırın.

Paketleme işlemleri için zaman ayırmamak amatörler tarafından sık yapılan hatalardan biridir. Göze büyük görünmese de eşya paketleme işlemleri çoğu zaman ciddi anlamda zaman alır. Eşyalarınızı paketlemek için vakit ayırın. Böylece aceleye gelmeden hızlı ve rahat bir şekilde eşyalarınızı kategorize edebilirsiniz.

Değerli Eşyalarınızı Bir Araya Toplayın.

Değerli eşyalarınızı taşınma sürecinde kaybetmek en son isteyeceğiniz şeylerden biridir. Bu noktada değerli olan tüm eşyalarınızı bir araya toplayarak hareket etmelisiniz. Genellikle bir sırt çantası ya da bel çantasında değerli eşyalarınızı toplayabilir, hareket ederken yanınızdan ayırmayarak güvende olduklarından emin olabilirsiniz.

Nakliyat süreci tamamen profesyonellik isteyen masraflı bir süreçtir. Eşyalarınızı kendi yöntemleriniz ile taşınmaya çalışmak eşyalara zarar vermenize neden olabilir. Bununla birlikte oldukça yorucu bir süreç de olacaktır.

Üçeller Depo bünyesinde verilen eşya paketleme ve nakliyat hizmetleri ile profesyonel bağlamda nakliyat avantajlarından faydalanabilirsiniz. Böylece taşınmayı dert etmek yerine rahat bir şekilde taşınma sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Kurumsal nakliyat şirketimiz bünyesinde asansörlü nakliyat, eşya depolama gibi farklı birçok hizmet verilmektedir. Hizmet almadan önce ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm hizmetleri de dile getirerek bütçe dostu hizmet seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.