Kitap Depolama Hizmeti

Kitap depolama hizmetini sizlere en uygun ücretlere yerine getirmekteyiz. Evlerinde sevdikleri kitapları için yer bulamayan insanlara yardımcı olmaktayız. Kitap okumayı seven bir kişi ya da aile iseniz kitaplar yaşam alanlarınızda ciddi yer kaplayan eşyalar arasındadır. Ve en değerli olanlarıdır. Kitaplar kıymet verilen eşyaların başında gelir. Bu da demek olmaktadır ki; zarar gelmesi en son istenilen eşya gruplarıdır.

Kitap Depolama
Kitap Depolama

Kitaplar kuşkusuz evlerde ya da ofislerde sürekli el altında değil bir kitaplık kapsamında her an hazır durur. Kitap sayısı arttıkça ve kitaplığın boyutu büyüdükçe kapladığı alan da her geçen gün de artar. Kitaplar küçük eşyalar sınıfında gibi görünse de aslında taşınma esnasında en zor olan kısımdır. Zira paketlemesi ve kaldırılması en zor olan gruptur. Kitapların en iyi şekilde paketlenmesi demek zarar görmesini engellemektir. Bu da hem taşınmada hem depolamada sağlıklı bir süreç demektir.

  • Kitapların Toplanması Aşaması

Kitapların toplanması yani ön hazırlık kitap sayısına göre belirlenecek olan kolilerdir. Kitapların taşınacağı koliler kalın kartondan yapılmış koliler olmalıdır. Diğer tipler kullanıldığında kitap ağırlığından koliler parçalanabilir. Kolilere yerleştirilen kitaplar ekstra olarak bantlanmalıdır. Bu da sağlamlık açısından ek bir önlemdir.

  • Kitapların Paketlenme Aşaması

Kitapların kutulara yerleştirilip paketlenmeye başlanması kategoriler halinde olmasıyla çok daha sağlıklı olacaktır. Zira kategorilendirme yapılan koliler gerek depolama alanında gerekse depolama alanından yeni yaşam alanına nakilde büyük kolaylıktır. Kitaplar bilindiği üzere ciltli ve ciltsiz olarak ayrılırlar. Bunlar da kitap tiplerini belirler. Bu belirleme esnasında kitapların yerleşimleri de farklı farklı olur. Düzenli alan kullanımı bu noktada önemli olandır.

  • Kitapların Taşınma Aşaması

Kitapların paketlenme aşaması sonrası taşınma aşaması gelir. Taşınma aşaması profesyonel bir ekip tarafından özenli ve sistemli yapılmalıdır. Kitap kolileri her zaman ağır yükler sınıfına girdiğinden taşınma esnasında artı bir önem gereklidir. Taşınacak nakliye aracı da yükleme esnasında doğru yerleşim gerekli olandır. Böylelikle depolama alanına sevke kadar denge sağlanır.

Kitaplar değerlidir. Bu değer hem maddi hem manevi anlamdadır. Dolayısıyla gerek taşınma gerekse depolama aşamasında kitapların güvenli bir şekilde olması önemlidir. Taşınmaya hazır hale gelen kitap kolileri yığılma yapmadan taşınmalıdır. Ağır kolilerin taşınması esnasında ciddi kazalar yaşanabilir.

Kitap Depolama
Kitap Depolama Hizmeti

Bazı durumlarda yeni yaşam alanı bitmemiş ya da bulunulan ortamda yer sorunu yaşandığında eşya depolama ihtiyacı doğar. Kitaplar için de bu bir çözümdür. Depo kiralanabilir. Kitapların muhafaza edilmesi için alanın rutubetsiz olması en önemli kriterdir. Aksi değerde kitaplar zarar görür. Doğru depolama için adresiniz Üçeller Depolama dır.

Kitap Depolama İçin Depolarımızın Özellikleri

  • Hava koşullarına uygun dizayn edilmiştir.
  • İklim kontrolü yapılır.
  • Her türlü eşya güvenli şekilde depolama alanlarında tutulur.
  • Depo içerisi 7/24 koruma altındadır.
  • Depolama alanlarının hijyenine ve ilaçlanmasına özen gösterilir.
  • Eşyalarınızı süresiz muhafaza edebilirsiniz.

Kitapların belli bir yerde düzenli ve güvenli saklanması için günümüzde depolama alanları adeta bir imdat kolu niteliğindedir. Eşya depolama hizmetleri sayesinde kitaplarınız güvenle saklanır. Kitaplar için uygun ortam rutubetsiz kuru ortamlardır. Bu yüzden de depolama alanının serin olması gereklidir. Üçeller Depolama kapsamında kitaplarınız için ayrılan bölümlerimizde bu özen dört dörtlük gösterilir.

Kiralık eşya deposu hizmeti ihtiyacı özellikle büyük şehirlerde her geçen gün artan bir ivme göstermektedir. Evlerde kullanılmayan eşyalar olabilmekte, manevi değeri olan eşyaların güvenle korunması istenebilmektedir. Bazen iş bazen özel sebeplerle taşınma zorunlulukları nedeniyle depolama hizmetleri yine güvenli çözümlerden biridir. Kiralık depolama hizmeti almak istiyorsanız; kurumsal, profesyonel konusunda tecrübeli , güvenilir Üçeller Depolama ile tanışmalısınız.

Kitap Depolama Hakkında Sorular

Üçeller Depolama olarak sizin gözünüzden bir eşya depolama alanı nasıl olmalıdır?

Bir eşya depolama alanının güvenlikli olması gereklidir. Depolama alanlarının giriş katlarında olması doğal afetler açısından risk barındırdığından daha yüksek katlarda olması çok daha sağlıklıdır. Eşya tesliminde karşılıklı sözleşme mutlaka yapılmalıdır. Depolama alanlarının havalandırılması, temizliği, ilaçlanması olmazsa olmaz detaylardır.

Kitap depolama sürecini anlatır mısınız?

Ev eşyası depolama firmamız çerçevesinde işimizde her zaman kalite ve güveni öncelikli tutarız. Depolama süreçlerimiz ekspertiz hizmetimiz ile başlar. Eşyalar belirlenir. Sözleşme yapılır. Depolama günü eşyalar özenle toplanır, ambalajlanır ve araca yerleştirilip depolama alanına getirilir. Gelen eşyalar depolama alanlarında önceden belirlenen alanlarında özenle istiflenir.

Sizce eşya depolama hizmetinin avantajları nelerdir?

Eşya depolama hizmeti avantajlar zinciri altındadır. Eşyaların hijyenine özen gösterilir. Özellikle rutubetten korunur. Depolama alanlarında haftalık bakımlar yapılır, ilaçlanma periyodiktir. Depolama alanları 7/24 kameralarla takip edilir.

Kitap deposu hizmetinde depo sözleşmesi imzalanmakta mıdır?

Bizlere teslim edilen kitaplarınızın olduğu kolilerin sayısı depo sözleşmesinde yer almaktadır. Ayrıca bu sözleşme sayesinde kitaplarınız sigorta güvencesi altında olmaktadır. Her zaman kurumsal çözümler üretmek bizim işimizdir. Kitap depolama kutusu sayesinde kitaplarınızı derli toplu şekilde depolamaktayız. Kitap depo elemanı ve yardımcıları firmamız bünyesinde çalışmaktadır.