Depolama denildiğinde fayda sağlanan hizmetler arasında ofis eşyası depolama hizmeti gelmektedir. Ofis depolaması; aslında eşya depolamanın bir alt kategorisi olarak görülebilir. Bu hizmet günümüzde her depo şirketi tarafından aktif durumdadır. Ofis depolama hizmeti ile ev depolama hizmeti arasında fark yoktur; aynı şekilde depolanması yapılır. Ofis depolamada belki de tek fark klasörler, dosyalar ya da kolilemeler şeklindedir.

Ofis Depolama Hizmeti
Ofis Depolama

Ofis Depolama Nasıl Yapılır?

Ofis deposu talebini alan bir depolama firması öncelikli olarak firmaya gelip, eşyaların boyutu ve ağırlığına göre paketlemeler yaparak, depoya götürülmek üzere araçlara yüklenmesi ile süreç başlar. Depoya gelen eşyalar yine ağırlık ve boyuta göre bir sınıflandırmaya tabi tutulur ve depo içerisinde uygun alanlara yerleştirilir. Bu ayrıştırmanın sebebi birbirinden farklı boyutta olan eşyaların birbirine zarar vermesi engellenmiş olur.

Eşyaların depoya yerleşimi ile birlikte tarafımızdan yedek bir depo anahtarı müşteriye sunularak istediği zaman eşya kontrolü için gelmesine imkân sunulmuş olunur. Bazen ofislerde çok fazla ofis eşyası ya da evraklar karmaşası yaşanabilir. Eşya karmaşası demek çalışma mekanları için hem aranılanı bulamama hem gereksiz bir kalabalık hem de mekânın küçülmesi demektir. Oysa ofis depolama hizmeti ile kullanılmayan ancak muhafaza edilmesi gereken eşyalar kaliteli ve güvenli bir şekilde depolanır.

Ofis Depolama Hizmeti Güven İşidir

Ofis depolama hizmeti her zaman için güven işidir. Emanet edilen eşyaların muhafazası hem özelleştirilmiş hali ile müşteriye sunmak zorundadır. Bu kaliteden ödün vermemek her profesyonel nakliye şirketinin olmazsa olmaz kuralıdır.

Bir depolama hizmetinde deponun alanı, alanın kaliteli olma özelliği ve elbette ki temizliği en önemli detaylardır. Ve depolamada uygun paketleme detayı da dikkat edilmesi gereken ayrıntıdır. Paketleme detayı ne kadar uygun olursa iade edilme zamanı geldiğinde bir karışıklık söz konusu olmadan teslimatı yapılır. Bu da ileride yeni depolama anlaşmalarının güven ve kalite çerçevesinde sürekliliği demektir.

Ofis eşyası depolama hizmetinde depolanan eşyalar kendi arasında değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirmeler kıymetli sınıfına girmeyen evraklar, klasörler gibi detaylar; diğer tarafta kıymetli sınıfına giren demirbaş eşyalar şeklindedir.

Günümüz teknoloji çağı olduğundan artık her ofisin ve her çalışma sektörünün bilgileri kağıtlar kapsamında değil de bilgisayar ortamındadır. Ancak yine de ofis eşyası denildiğinde evraklar, klasörler, dokümanlar bitmek bilmez. Bu da ciddi bir birikim hali demektir. İşte bu noktada ofis depolama hizmeti devreye girerek tüm dokümanlar depolanabilir, istediğiniz zaman da ulaşabilirsiniz.

Ofis Eşyası Depolama
Ofis Depolama Firması

Ofis Depolama Sayesinde Kazanılan Avantajlar

Ofis depolama hizmeti sayesinde muhafaza edilen eşyalar hem daha sağlıklı hem daha korunaklı bir halde olacak, hem de ofiste yer açılma şansını kazandıracaktır. İlgili depoda eşyalar güvenle arşivlenecek ve istenildiğinde kullanılabilme avantajını da sağlayacaktır. Ofis deposu sayesinde eski olan fakat elden çıkarılması istenmeyen eşya grubu vardır ki; bu süreçte de ofis depolama hizmeti hızır gibi yetişir.

Depolama konusu her zaman profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Depolamanın içinde güven vardır, kalite vardır, tecrübe vardır. Bir depolama hizmeti firması olarak tecrübemiz, güven duygusu vermemiz ve kalitemizle sektördeki yerimiz yansıyan bir gerçektir.

Ofis depolama hizmeti günümüzde çok çeşitli nedenlerden dolayı ciddi bir ihtiyaç halindedir. Bu nedenlerin başında ofislerin geçici kapanmaları veya yenilemeleri ya da taşınmaları gelir. Ofis eşyaları içeriğinde sadece eşyalar olmadığından; evraklarıyla, arşiviyle, hassas olan elektronik eşyaları ile tam bir bütündür. Bu da gerektirir ki; depolama sürecinin her türlü çevresel faktörden etkilenmeden sağlam kalabilmesidir.

Ofis Eşyası Depolama Süreci Nasıl Başlar

Depolama sürecinin başlangıcı elbette ki ekspertizdir. Uzman personel tarafından gerçekleştirilen ekspertizde saklanması gereken her eşya parçası, uygun saklama koşulları çerçevesinde bir plana tabi tutulur. Bu plan; doğru saklama yeri, doğru paketleme, doğru tasnif şeklindedir. Bütün ayrıntılar tamamlandıktan sonra sıra nakliye işine geçer.

Eşyaların depolanması demek bu süreç boyunca tüm tehlikelere karşı da sigortagüvencesi altında olması demektir. Elbette ki, depolama sürecinde eşyalar sürekli bir kontrol altında olur ancak oluşabilecek deprem, sel, hırsızlık gibi durumlara karşı da sigorta olmazsa olmaz kuraldır.

Ofis depoSU hizmeti kapsamı eşyaların özel saklama koşulları içerisinde depolanması demektir. Depolama hizmetlerinde yenilikler ve beraberinde seçeneklerde sürekli bir gelişim içerisinde olduğundan profesyonel bir depolama hizmet firması ile çalışmak her zaman için bir adım önde olmak demektir.

Bir adım önde olmak denildiğinde sektörde olan ismimiz de kaçınılmaz gerçektir. Ofis depolama hizmeti bir firma için güvenilir olma özelliğini yansıtır. Kurumsal bir şirketin tüm eşyalarını ve evraklarını güvenerek teslim etmesi hali; depolama firmasının ne kadar üstün standartlarda olduğunun göstergesidir.

Ofis Depolama Alanları Nasıl Olmalıdır

Depolama alanlarında eşyaların zarar görmemesi en önemli detaylardan biridir. Depolama demek eşyaların dışarıyla olan temasın kesilmesi demek olduğundan içerideki havalandırmanın önemi bu noktada aşırı dikkat gerektirir.

Yüksek bir havalandırma sistemi gereklidir. Böylelikle eşyalar gerek tozdan gerekse çevresel her türlü etkiden uzak kalmış olur. Depolarda rutubet ya da toza dair her türlü olası durum yaşanabilir sorunlardan olduğundan; önlemleri kesinlikle alınmalı, kontroller asla aksatılmamalıdır.

Depolama alanlarına eşyalar getirilmeden önce deponun içinin temizliği ayrıntısıyla yapılmalıdır. Dezenfekte edilerek, eşyaların ister kısa süreli ister uzun süreli olsun geldiği gibi kalması sağlanmalıdır.

Ofis eşyaları depolanması her zaman bir plan çerçevesinde olmak zorundadır. En küçük bir karışıklık müşteriye karşı olumsuz bir geri dönüşüm demektir. Kiralık ofis depolama olarak verdiğimiz hizmetlerde güvenlik bir numaralı kuralımızdır. Depo alanlarımız iç kısımları sürekli kontrol altındadır; dış kısımlar ise çevresel açıdan zarar görmemesi kapsamında güvenlik kameralarınca kontrol altında tutulur. Bu durum özellikle hırsızlığı önleyicidir.

Ofis Depolama Fiyatları

Ofis eşyası depolama hizmeti her şeyden önce üstün bir performans gerektirdiğinden profesyonellik bir numaralı kuraldır. Eşyaların güvenli bir şekilde saklanması, eşyaların miktarına göre depolanması, boyutlarına göre sınıflandırılması, depolanacak eşya sayısının fazlalığı gibi detaylar fiyatlar üzerinde etkilidir.

Ofis depolama hizmetlerimizde avantajlarımız çerçevesinde müşterilerimize her zaman en iyi ve en doğru hizmeti verme kapasitesindeyiz. Ofis depolamada ücretsiz olan ekspertiz desteğimiz de yararlanılan özelliklerimizdendir.

Ofis depo hizmetlerinde eşya miktarı fiyat politikasını tamamen belirleyici faktördür. Bir ofis için eşyaları son derece önem taşır; bu sebeple de korunaklılığından emin olacağı bir yer ile anlaşma sağlanır. Yüksek güvenlikli depolar ve beraberinde konusunda uzman personellerle çalışmak; depolama hizmeti için tam bir gereksinimdir. Üçeller Depolama firmamız kapsamında ofis depolama fiyatlama belirleme çerçevemiz; eşya sayısı ve kaplayacağı m2 ile birlikte kalacağı süredir.

Ofis Eşyası Depolama Hakkında Sorular

Kurumsal ofis eşyası nasıl depolanır?

Kurumsal ofis eşyası depolanırken öncelik eşya analizidir. Eşya analizi kapsamında uygun büyüklükte depo belirlenmesi yapılır. Depoya getirilecek eşyalar uygun şekilde paketlenmesi yapılıp depoda belirlenen alanlara yerleştirilerek depolama süreci başlatılır.

Ofis depolama sürecinde bir sınırlama var mıdır?

Hayır, herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Fiyatlar aylık olarak belirlenir. İhtiyaca kısa süreli ya da uzun süreli depolama hizmeti verilir. Uzun süreli depolamalarda belli oranlarda indirim payımız mevcuttur.

Ofis eşyası depolama alanlarında hacim ölçüleri nasıldır?

Ofis depolama alanlarında hacim ölçüleri 8 ila 20 m3 alan ölçülerinden oluşur. Bu ölçüler kapsamında eşya tasnifi yapılır. Ofis depolama hizmeti ile sizlere yaşam alanlarınızda yer açmak adına profesyonel hizmet sunmanın misyonunu taşıyoruz. Sektördeki farkındalığımızı bir kez daha yaşatarak; depolama bizim işimiz diyoruz. Eşya depolama hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

Mert Korkmazoğlu

1990 yılından beri evden eve nakliyat ve eşya depolama hizmetini sizlere sunmaktayız.