Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar

Taşımacılıkta yaşanan sorunlar hakkında sizleri bilgilendirmek için bu yazıyı ele aldık. Eşyalarını taşıtmak isteyen birçok kişinin başına gelen sorunlardan bazılarıdır. Nakliyat süreci, eşyaların paketlenmesi, taşınması ve kurulması gibi aşamaları bulunan bir süreçtir. Bu süreçte en sık rastlanılan sorunları ve çözümlerini yazımızda derledik.

Kurumsal firmamız tarafından verilen nakliyat hizmetleri sorunsuz ve hızlı bir taşınma süreci geçirmenizi mümkün hale getirir. Amatör nakliyat firmalardan kaynaklı ortaya çıkan sorunları bir kenara bırakmanın en kolay yolu kurumsal bir firma ile çalışmaktır. Eşyalarınızın güvenliği bizim için önceliklidir.

Evden Eve Nakliyat Sorunları Neden Ortaya Çıkar?

Evden eve nakliyat sürecinin sorunlu geçmesinin birden fazla nedeni olabilir. Süreç boyunca insanların çıkan bu sorunlar çoğu zaman basit nedenlerden kaynaklı olmaktadır. Sorunların çözümünde Üçeller Nakliyat güvencesi ile hizmet alabilirsiniz.

Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar
Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar

Doğru Zaman Planlaması Yapılamadığı Durumlarda

Doğru zaman planlaması yapılamaması taşımacılıkta yaşanan sorunlar arasında en çok rastlanılan sorunlardan biridir. Zamanlama nakliyat için hayati önem taşır. Müşteri ile hizmet veren firma arasında anlaşılan teslim süresinin gecikmesi alıcının günlük hayatının ve planlarının aksamasına neden olabilir.

Kurumsal firmamız tarafından verilen her bir hizmet için planlama yapılır. Teslim süreci profesyonel nakliyat takımı tarafından belirlenir. Böylece size söz verilen teslim süresinde evinizi teslim alabilir yolunuza devam edebilirsiniz.

Personel Sayısı Yetersiz Olduğu Durumlarda

Personel sayısının yetersiz olması genellikle amatör nakliyat firmaları tarafından yapılan hatalardan biridir. Profesyonel bir personel ekibi ve eşya analizi sonrasında yeterli personel sayısı belirlenmeli ve nakliyat sürecine başlanmalıdır.

Personel sayısının yetersiz olduğu durumlarda hem nakliyat süreci uzamakta hem de süreç rahatsız bir hale dönüşebilmektedir. Hizmet alırken nakliyat firmasının yeterli sayıda personeli olan bir nakliyat ekibi olduğundan emin olun.

Eşya Güvenliği Dikkate Alınmadığında

Eşya güvenliği dikkate alınmadığı durumlarda nakliyat süreci oldukça sorunlu geçebilmektedir. Eşyaların güvenliği sağlıklı bir şekilde taşınması için önem arz eder. Eşyalarınızı güvendiğiniz firmalara emanet etmelisiniz.

Eşya deposu firmamız tarafından verilen tüm hizmetlerde eşyalarınızın ne kadar değerli olduğunu biliriz. Eşya güvenliği nakliyat sürecinin dikkate alınması gereken yönlerinden biridir. Güvenli nakliyat hizmeti ise bir nakliyat firmasının güvence verdiği ilk alan olmalıdır.

Amatör Yöntemler ile Eşya Taşınmaya Kalkıldığında

Amatör yöntemler ile eşya taşınması nakliyat sürecini hem uzatan hem de güvensiz hale getiren sorunlardan biridir. Nakliyat süreci boyunca eşyalarınızın güvenliğinden emin olmadığınız yöntemlere güvenmeyin.

Asansörlü nakliyat, şehirlerarası nakliyat gibi alanlarda mutlaka profesyonel firmaları tercih edin. Eski usul eşya taşıma yöntemleri ile çok katlı binalara taşınmak eşyalarınızın güvenliği için riskli olabilir. Amatör yöntemler ancak amatör nakliyat firmaları tarafından tercih edilir. Kurumsal firmalar ve profesyonel nakliyat işlemlerinden faydalanmak çok daha güvenli olacaktır.

Eşya Paketleme Amacı ile Kullanılan Ambalajlar Kalitesiz Olduğunda

Evden eve nakliyat süreci beraberinde eşyaların taşınırken zarar görmemesi için paketlenmesini de zorunlu kılar. Eşya paketlemenin kalitesiz malzemeler ile gerçekleşmesi ise nakliyat sürecinde zarar görmelerine neden olabilir.

Her bir eşya tipinin farklı paketleme seçeneklerine ihtiyacı vardır. Kırılacak eşyalar ile dayanıklı eşyalar için aynı paketleri kullanmak riskli bir nakliyat sürecini beraberinde getirebilir. Kurumsal evden eve nakliyat firmaları farklı niteliklere sahip eşyalar için farklı ambalajlar kullanır. Kaliteli olmasının yanı sıra eşyalarınızın güvenliğini sağlamak mümkün hale gelir.

Hizmet Sözleşmesi Yapılmadığında

Hizmet sözleşmesi evden eve nakliyat hizmeti veren her firmanın gerçekleştirmesi gereken sözleşmelerden biridir. Bu sözleşme tarafların karşılıklı güven içerinde hareket etmesini olanaklı hale getirir. Hizmet sözleşmesi yapmayan amatör firmalar ile çalışmak nakliyat sorunları yaşamanıza neden olabilir.

Sabit Fiyat Listesi Bulunmadığında

Sabit fiyat listesi, eşyalarınızın taşınması için anlaştıktan sonra fiyatlarda değişiklik olmaması için gerekli hususlardan biridir. Sabit fiyat listesi bulunmadığında eşyaların nakliyatı sonrasında ekstra ödeme talep edilmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Sabit fiyat listesi kurumsal firmalar tarafından müşterilere sunulur. Böylece işlem öncesinde ve sonrasında fiyatta farklılaşma meydana gelmez.

Kurumsal Olmayan Firmalardan Hizmet Alındığında

Kurumsal olmayan firmalardan hizmet alınması evden eve nakliyat sorunları yaşanmasının ana nedenidir. Amatör firmalar alanında uzmanlık ve deneyime sahip olmadıklarından eşyalarınızın zarar görmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra amatör firmalardan hizmet alındığında en sık karşılaşılan durum da zamanında teslim yapılamamasıdır.

Kurumsal olmayan firmalardan hizmet almak nakliyat sürecini riski bir hale getirebilir. Alanında yetkin ve deneyimli kadromuz ile kurumsal nakliyat hizmetlerimize güvenebilirsiniz. Eşyalarınızı güven içerisinde taşımanın rahatlığını yaşamak sizin elinizde.

Lojistik sektöründe yaşanan sorunlar bunlardan ibarettir. İnsanlarımızı mağdur eden bir sürü evden eve nakliyat şirketi bulunmaktadır. Buradaki çözüm kaliteli ve güvenilir bir firmayı tercih etmektir.

Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar İçin Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Evden eve nakliyat sorunları yaşamamak için alınması gereken birçok önlem vardır. Kurumsal bir firma tarafından verilen hizmetleri alsanız dahi aşağıda yer alan niteliklere sahip olup olmadıklarını doğrulamanız önerilir;

  • Hizmet sözleşmesi yapılıyor mu?
  • Eşya paketleme hizmetleri veriliyor mu?
  • Sabit fiyat listesi bulunuyor mu?
  • Eşya sigortası yapılıyor mu?
  • Eşya güvenliği öncelikli mi?
  • K3 yetki belgesi bulunuyor mu?
  • Firmanın vergi dairesi kaydı var mı?

Korsan Nakliyat Firmalara Dikkat!

Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar
Taşımacılıkta Yaşanan Sorunlar

Günümüzde nakliyat sorunları arasında sık karşılaşılan sorunlardan biri de korsan firmalardır. Korsan nakliyat firmaları vergi dairesi kaydı bulunmayan ve amatör hizmet anlayışına sahip firmalardır. Birçokları korsan bir firmadan hizmet aldığının farkına varmayabilir. Bu nedenle hizmet aldığınız firmayı sorgulamanızda fayda vardır.

Korsan firma olarak nitelendirilen bu insanlar ile çalışma süreci boyunca hizmet sözleşmesi yapamazsınız. Bunun yanı sıra profesyonel eşya taşıma yetkisi bulunmadığını da söylemek gerekir. Nakliyat hizmeti aldığınız firmanın korsan olmadığını anlamak için K3 belgesi olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu belgeler profesyonel hizmet veren nakliyat firmalarına verilmektedir. 

Taşımacılıkta yaşanan sorunlar hakkında sizlere bu konuda en açık ve net bilgiler sunduk. Her zaman kaliteli ve işini en iyi şekilde yapan firmaları tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Evden eve nakliye ve eşya depolama hizmetinde her zaman temkinli davranmamız gerekiyor. Taşımacılıkta yaşanan sorunlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilse mağdur edilme ihtimaliniz artar. Bu alanda kurumsal ve profesyonel nakliyat firmalarını tercih etmenizi öneririz.