Uzun Süreli Depolama Hizmeti

Uzun süreli depolama hizmeti son dönemde artan talepler arasında yerini aldı. Eşya depolama günümüzde artık çok farklı sebeplerle ciddi bir ihtiyaç halini almıştır. Belki ev değiştirme, belki yurtdışında yaşama kararı ya da eğitimi, belki uzun süreli bir seyahat bunlardan bazılarıdır. Bu da depolama çözümlerine bir imdat kolu gibi başvurulma zamanı gelmiş demektir. Uzun süreli dönemlerde eşyaların barındırılması ve en önemlisi korunarak barındırılması istenen durumdur. Korunmak demek Üçeller Depolama demektir.

Eşya depolamaya karar verildiği an itibari ile hazırlıklar, karar verme süreçleri ilk etapta önemli olan kısımdır. Ancak konu uzun süreli eşya depolama olduğunda eşyaların bu uzun süre zarfında korunmasının hazırlıkları ve önlemleri ön planda olmak zorundadır. Bu seçenekte süreçler çok daha farklıdır. Eşyalardan aylarca belki yıllarca uzak kalma durumu, muhafazasının çok daha önem taşıması anlamına gelir. Yani güvende olduklarından emin olunmalıdır. Güven demek Üçeller Depolama demektir.

Müşteri memnuniyeti hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir detaydır. Kurumsallığımız ve nitelik standartlarımızla her zaman en kaliteli hizmetin adıyız. Depolama alanlarımızın saklama koşulları her zaman gerekli şartları taşımaktadır. İşte bu yüzden memnuniyetlerimiz belirleyicidir.

Eşya depolaması sırasında çalışılan firmanın profesyonel olduğu hakkında emin olunmalıdır. Tecrübesi, referansları kontrol edilmelidir. Paketleme ya da taşıma aşamalarındaki personelleri konusunda uzman olmalıdır. Kaliteli hizmete imza atabilecek özellikte olmalıdır. İstanbul ev eşyası depolama alanında depolama hizmetlerinde her zaman en iyiyi en doğruyu ve en iyi olanakları sağlar.

Eşya depolamada özel eşyaların depolanması gibi bir detay daha vardır. Bunlar antika eşyalar ya da saklanması arzu edilen özel eşyalardır. Bazen de kitaplar, aletler de olabilir. İşte böyle bir noktada eşya depolama hizmetine ihtiyaç duyulur. Çünkü bu ihtiyaç içerisinde önem taşıyan o eşyaların korunması ve güvenli bir yerde olması istenir. Depolama da profesyonel olarak depolama yapılır.

  • Eşyaların değerlendirilmesi, doğru ve eksiksiz ekspertiz
  • İklim kontrolünün sağlanması
  • Doğru ambalajlama yapılması
  • Hijyen ve temizliğe verilen önem
  • İlaçlamanın periyodik olarak yapılması
  • Eşyaların değerlendirilmesi
Uzun Süreli Depolama
Uzun Süreli Depolama

Ev eşyası depolama öncesinde hele hele uzun süreli eşya depolama öncesinde eşyaların değerlendirilmesi yapılmak zorundadır. Bu nedir? Eşyaların envanterinin çıkarılmasıdır. Eşyaların ne olduğuna dair çıkarılan bu liste sayesinde özellikler belirlenir, barınacağı alan oluşturulur. Gerekirse özel ihtiyaç alanı ayarlamaları yapılır. Yapılan bu değerlendirmede eşyaların ihtiyaçlarına göre depolama alanı filtreleme imkanı sağlanır. Uygun olmayan depolama alanları bu noktada elenir.

İklim Kontrolü

Uzun süreli eşya depolama söz konusu ise depolama alanlarında iklim kontrolünün sağlanması önemli bir noktadır. Zira eşyaların iklimsel ayrıntılardan dolayı etkilenmesi yüksek orandadır. Bu etkilenme sonrasında eşyalar kullanılamaz hale gelebilir. Bu noktada depolama alanının güvenlik önlemlerinin alınmış olması gereklidir.

Eşyalar antikalar, önemli belgeler belki fotoğraflar gibi çeşitler ışığında depolamaya ihtiyaç oluşabilir. Bu seçenekler de saklama şartları olmazsa olmaz kuraldır. İklim kontrolünün sağlanması uzun süreli depolamada şarttır. Fazla sıcak, nemli ortam eşyaların muhafazasında olumsuz etki sağlar. İklim kontrollü eşya depoları ise her türlü hava şartına karşı hazırlıklıdır. Üçeller Depolama iklimlendirme özelliğine sahiptir.

Doğru Ambalajlama

Uzun dönemli bir depolama için doğru ambalajlama önemli bir noktadır. Eşyalar uzun süreli bulundukları yerde hareket etmeyeceğinden yanlış paketleme sonrasında zarar görür. Özellikle de toz, akar ve haşereler açısından büyük tehlike arz eder.

Uzun Süreli Depolama Hizmeti

Bütün bunların birikimi de eşyaların yıpranması zarar görmesi demektir. Doğru ambalajlama sayesinde bulundukları yerde çok daha sağlam ve kaliteli bir depolama süresi geçirirler. Özellikle bu durumlarda bir kerelik kullanılan ambalaj malzemeleri depolama sürecinde başarı demektir. Başarı Üçeller Depolama demektir.

Temizlik

Eşya depolama hizmetinde hijyen ve temizlik önemli süreçlerden biridir. Periyodik temizlik kurumsal bir depolama alanında olması gerekendir. Temizliğine ve hijyenine dikkat edilen eşyalar ve depolama alanları; eşyaların çok daha güvende olmasını sağlayacak , depolama sonrasında alındığı şekilde teslimatı demek olacaktır. Bu da Üçeller Depolama demektir.  Uzun süreli depolama olacak eşyaların temizliğine verilen özen eşyaların geri dönülmez sorunlarla karşı karşıya kalmasını engeller.

İlaçlama

Ev depolamada eşyaların muhafazasında ilaçlama en önemli kısımdır. Hele ki uzun süreli depolama seçeneğinde temizliğine ve periyodik olarak ilaçlamaya özen gösterilmelidir. Küçük kemirgenler, akarlar, rutubetli ortam, haşereler sıkıntı yaratan seçeneklerdir. Risk yaşamamak adına eşya depolama alanlarının ilaçlanması önem taşır. Uzun süreli depolama hizmetinde ayda iki defa ilaçlama olmalıdır.

Uzun Süreli Eşya Depolama Hizmeti

Uzun süreli eşya depolama öncesinde eşyaların rahat bulunabilmesi için kendi aralarında doğru kategorilere ayırmak yararlı bir adımdır. Böylelikle eşya grupları içerisinde deponun boşaltılması esnasında rahatlık yaşanır. Paketleme esnasında doğru kategoriler, gerekirse etiketlemeler faydadır. Böylelikle hangi eşyanın nerede olduğu çok daha rahat tespit edilebilir.

Uzun Süreli Depolama
Uzun Süreli Depolama

Uzun süreli eşya depolamalarda hangi eşyanın nerede olduğu unutulması yaşandığından doğru depolama plan ve programlı ilerlemek doğru bir yaklaşımdır. Doğru yaklaşım demek Üçeller Depolama demektir.

Uzun süreli ev eşyası depolamalarında zaman zaman ilgili depoyu kontrol etmek ileriki zamanlarda yaşanabilecek risklere önlem niteliğindedir. Depoların kontrolü belki uzun süreli seyahatte olunduğunda olamayacak bu da depo sahibinin yaşanabilecek riskli durumları tespit etmesini engelleyecektir. Üçeller Depolama ile eşyalarınızı istediğiniz dönemde ve süreçte kontrol edebilirsiniz.

Uzun süreli ev depolama alanında önem verilmesi gereken konulardan biri de sigorta kısmıdır. İlgili firmanın sunduğu teklif ayrıntılı olarak incelenmelidir. Sigorta detayları tüm ekstraları ile kontrol edilmelidir. Yine uzun süreli eşya depolama alanında hayat yoğun geçiyor olabilir, mutsuz ilerliyor olabilir, kaybolma adına bir seyahat olabilir. Bütün bu seçenekler göz önüne getirildiğinde eşya depolama hizmet bedeli ödemeleri kontrol altında tutulmalıdır. 

Uzun Süreli Depolama Hakkında Sorular

Uzun süreli depolama seçeneği hangi durumları kapsamaktadır?

Uzun süreli seyahatler, ev değiştirme, eğitim sebebi ile başka şehir ya da ülke tercihi sonrasında var olan eşyaların uzun süreli bir depolama firması ile anlaşmasıdır.

Uzun süreli depolama alanında olması gereken seçenekler nelerdir?

Eşya depolama başlı başına önem taşıyan bir konudur. Uzun süreli olduğunda bu önem kat be kat artar. Temizliğine, korunmasına, güvenliğine, ilaçlanmasına özen gösterilmelidir. Ev eşyası depolama firması olarak sizlere bu alanda en iyi depolama seçeneğini sunmaktayız.

Eşya depolama firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Depolama süreci karşılıklı olarak tüm ayrıntıları ile bir şeffaflık içerisinde olmalıdır. Her detay raporlandırılmalıdır. Eşyalar mutlaka sigorta olmalıdır. Karşılıklı sözleşme yapılmalıdır. Depolama alanları öncesinde tetkik edilmelidir.

Eşya depolama firması güven ve sorunsuzluğu müşterisine yansıtmak zorundadır. Her türlü tedbiri alarak eşyaların muhafazasını sağlamalıdır. Güvenlik personelleri ve güvenliğe dair her türlü teçhizatları ile konumlanmalıdır. Üçeller Depolama her zaman dört dörtlük yanınızdadır.